Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
e-Görüş Bilgilendirme
12.09.2022

    Bursa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuzca Akıllı Teknolojilerin Ceza İnfaz Kurumlarına Entegrasyonu Projesi (ACEP) kapsamında Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik’in 74. Maddesi gereğince görüntülü ve sesli telefon görüşmelerine başlanmıştır.

e-Görüşme Esasları

 1. Hükümlü ve tutuklu yakınının e-görüşme yapabilmesi için gerekli evrakları kurumumuza getirmesi veya göndermesi gerekmektedir. Teslim edilen belgelerde, hükümlü ve tutuklu ile akrabalık bağının tespit edilebilmesi gerekmektedir. Akrabalık bağının tespit edilememesi halinde belgeler işleme alınmayacaktır.

 2. Hükümlü ve tutuklulara bir yakını için sadece bir mobil hat numarası kaydedilecektir. Hükümlü ve tutuklunun bir yakınına ait ikinci bir mobil hat numarasını sistem kabul etmeyecektir.

 3. Hükümlü ve tutukluların e-görüşme gün ve saati bulunmamakta olup, koğuş içerisinde bulunan kabinlerde görüşme yapan hükümlü ve tutuklular, kendi belirledikleri zamanlarda e-görüşme yapmaktadır. 

 4. e-Görüşme yapılabilmesi için hükümlü ve tutuklu yakınının, cep telefonunun uygulama mağazasından(Apple Store/Google Play) Türk Telekom A.Ş. tarafından geliştirilen e-Görüş uygulamasını indirmesi ve uygulamayı açarak aktivasyon yapması gerekmektedir.

 

e-Görüş Mobil Uygulaması Hakkında Dikkat Edilecek Hususlar

 1. Aynı numara üzerinden en fazla üç kez otomatik aktivasyon yapılmaktadır. Bu sebeple uygulamanın hata vermesi halinde e-Görüş mobil uygulaması cep telefonundan kaldırılmamalıdır. Uygulamanın kaldırılması ve yeniden yüklemesi halinde bir aktivasyon hakkı düşecektir. Uygulamadaki hatanın Türk Telekom A.Ş. tarafından düzeltilmesi beklenmelidir.

 2. Mobil uygulamanın en son sürümünün yüklü olduğu (bekleyen güncelleme olmadığı) cep telefonu uygulama mağazasından kontrol edilmelidir.

 3. e-Görüş mobil uygulama aracılığıyla internet üzerinden yapıldığı için hükümlü ve tutuklu yakınının stabil bir internet bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Hükümlü ve tutuklu yakınının e-görüşme sırasında düzgün bir internet bağlantısına sahip olmaması halinde sağlıklı bir görüşme yapılamayabilir.

 4. Cep telefon değişikliği veya programı silip yükleyerek aktivasyon hakkı tükenen hükümlü ve tutuklu yakını, yeni aktivasyon izni tanımlanması talebini içeren dilekçesini, kimlik fotokopisi ile varsa mazeretini belgeyecek belgeleri ekleyerek kurumumuza fiziki olarak getirmesi veya göndermesi gerekmektedir.

 5. Aktivasyon hakkı tanımlama talepleri, hükümlü ve tutuklu yakınlarının gönderdiği belgeler dikkate alınarak kurum idaresince değerlendirilecektir. Mazeretin yeterli görülmemesi halinde talepler kabul edilmeyecektir. Bu durumda hükümlü ve tutuklu ile yakınları sesli görüşme yapabileceklerdir.

 6. e-Görüş'e ATM'den para yatırma işlemleri için tıklayınız...

 7. e-Görüş için gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmek için tıklayınız...

 

Adres

Balat Mahallesi Cezaevi Caddesi Nilüfer/BURSA

Telefon

(0 224) 243 12 38 ---- (0 224) 243 12 39 ---- (0 224) 243 12 49 ---- (0 224) 243 12 00

Faks: (0 224) 243 19 70

E-Posta

bursa.etcikisaretadalet.gov.tr