ÖZEL KALEM


EMANET PARA BİRİMİ

     Kapalı ve Açık da 7 İ.K.M birimde görev yapmakta olup,Tut-Hük üzerlerinde bulunan,PTT havalesi ve birime yatırılan paraları Uyap sisteminde hesaplarına aktarmaktadırlar.

     Her türlü ihtiyaçlarını birime dilekçe vermek sureti ile hesaplarından karşılamaları sağlanmaktadır.


EMANET EŞYA BİRİMİve MEKTUP OKUMA KOMİSYONU

 

     Kapalı ve Açık da 5 İ.K.M görev yapmaktadır.Hükümlü ve tutukluların Eşya-Elbise limit fazlalıklarını,ilk girişte üzerlerinde bulunan sakıncalı eşyalarını emanete alıp yakınlarına veya tahliyelerinde kendilerine teslim eder.Kargo,Fax,Telgraf ve Mektuplarını kanunlar çerçevesinde inceler,kabul ve gönderimini sağlarlar.


PERSONEL KALEMİ

 

Kapalı ve Açık da 1 Sivil Memur ve 2 İ.K.M görevlidir.Kurum yazışmalarını,Personel işlemlerini yapmaktadır.


TELEFON BİRİMİ

     Kapalı kısmında 3 İ.K.M görevlidir.Hükümlü ve tutukluların mevzuatta belirtilen belgeleri temin etmesi sonucu haftada 1 kez 10 dakika kurumda konuşlandırılan Ankesörlü telefonlardan ailelerini aramaları sağlanmaktadır.Güvenlik nedeni ile yapılan görüşmeler kayıt altına alınmaktadır.

      Ortalama 500 tut-hük haftalık telefon görüşmesi yapmakta,Aylık 2000,Yıllık 24.000 görüşme yaptırılmaktadır.


GENEL BÜTÇE-AMBAR BİRİMİ

Kapalı ve Açık da  6 İ.K.M görevlidir.Kurumun her türlü  giderlerini takip eder,Ödenek teminini ve ödemelerini mevzuatlar doğrultusunda yapar.


MUTFAK

      Kurumumuz mutfağında, hem kurumumuzun ihtiyacı olarak personele ve hükümlü-tutuklulara 3 öğün yemek çıkarılmakta olup hem de Bursa H Tipi, Gemlik Açık Ceza İnfaz Kurumlarına da yemek çıkartılmaktadır.

     3 aşçının ve 35 hükümlü-tutuklunun çalıştığı mutfağımız, 400 ü personel olmak üzere günlük toplam 3050 kişilik yemek yapılmaktadır.


GARAJ

Kurumumuzda 26 Hizmet aracı mevcuttur.

 

 

Bursa E Tipi Kapalı ve Açık C.İ.K.Resmi Web Sitesi © 2013 Tüm Hakları Saklıdır.
Webmaster : Hasan BAŞOL-Betül ÇAKIR
Bu Sitede Yayınlanan Tüm İçerikler, İzinsiz Kaynak Gösterilemez ve Yayınlanamaz.